RESULTAT

Här kommer vi föra in resultat allt eftersom de kommer !!

 

Datum: Namn: Plats: Domare: Klass: Placering:
           
           
2022-11-20 Bizmarks Hof Oktavia Tyskland IGP1 Godkänd
           
           
2022-10-30 Bizmarks Hof Perla Tyskland BH/VT Godkänd
  Bizmarks Hof Oktavia Tyskland BH/VT Godkänd
           
           
2022-10-02 Bizmarks Hof Vivianne SPL Jyväskylä, FI Christian Lang 6-9 m T L+1
           
           
2022-09-25 Bizmarks Hof Lars BSZS Bernd Weber Bruksklass H V15
           
           
2022-09-18 Bizmarks Hof Iris Leif Hjälm, Benita Stellberg MT Godkänd
Korad
           
           
2022-09-10 Bizmarks Hof Valter Sk Enköping Patrik Blomqvist 6-9 m H L+1, BIR
  Bizmarks Hof Rolf Sk Enköping Patrik Blomqvist 12-18 m H SG1
  Bizmarks Hof Sören Sk Enköping Patrik Blomqvist 12-18 m H SG5
  Bizmarks Hof Thorleif Sk Enköping Patrik Blomqvist 12-18 m H LH SG1
  Bizmarks Hof Regina Sk Enköping Patrik Blomqvist 12-18 m T LH SG1
  Bizmarks Hof Oompa-Loompa Sk Enköping Patrik Blomqvist 18-24 m T LH SG1
  Bizmarks Hof Eskil Sk Enköping Patrik Blomqvist Bruksklass H V2
  Bizmarks Hof Emma Sk Enköping Patrik Blomqvist Bruksklass T V2
  Bizmarks Hof Judith Sk Enköping Patrik Blomqvist Bruksklass T LH V1. BIR, SSV-22
           
           
2022-08-20 Bizmarks Hof Viggo Sk Motala Peter Schorling 6-9 mån H L+1, BIM
Bizmarks Hof Verner Sk Motala Peter Schorling 6-9 mån H L3
Bizmarks Hof Oompa-Loompa Sk Motala Peter Schorling 18-24 mån T LH SG2
  Bizmarks Hof Judith Sk Motala Peter Schorling Bruksklass T LH V1, Bt1,BIR
  Bizmarks Hof Elaine Sk Motala Peter Schorling Bruksklass T V1, Bt1,BIR
           
           
2022-08-14 Bizmarks Hof Lars Mannheim Bernd Weber Bruksklass H V5
           
Bizmarks Hof Ida Värmdö BK Leif Hjälm, Benita Stellberg MT Godkänd
Korad
           
           
2022-08-06 Bizmarks Hof Dagny Hällefors Leif Hjälm Kent andersson MT Godkänd
Korad
2022-08-05 Bizmarks Hof Dagny Hällefors M Östlund- Holmsten Exteriörbeskrivn ing Godkänd
           
           
2022-08-05 Bizmarks Hof Vivianne Finsk Segrarutställning Sami Baggström 6-9 mån T L+1, Finsk Segrarinna
Bizmarks Hof Thea insk Segrarutställning Sami Baggström 9-12 mån T L+1, Finsk Segrarinna
           
           
2022-07-29 Bizmarks Hof Vacker SSM Larsa Nielsen 6-9 mån T L+3
  Bizmarks Hof Vivianne SSM Larsa Nielsen 6-9 mån T L+4
  Bizmarks Hof Viggo SSM Patrik Blomqvist 6-9 mån H L+1
  Bizmarks Hof Valter SSM Patrik Blomqvist 6-9 mån H L+2
  Bizmarks Hof Vilhelm SSM Patrik Blomqvist 6-9 mån H L9
  Bizmarks Hof Thea SSM Larsa Nielsen 9-12 mån T L+7
2022-07-31 Bizmarks Hof Regina SSM Eric Bösel 12-18 mån T LH SG2, Svensk Vice Segrarinna
  Bizmarks Hof Rigmor SSM Eric Bösel 12-18 mån T SG4
  Bizmarks Hof Rolf SSM Torsten Kopp 12-18 mån H SG1, Svensk Segrare
  Bizmarks Hof Oompa-Loompa SSM Eric Bösel 18-24 mån T LH SG2, Svensk Vice Segrarinna
  Bizmarks Hof Oktavia SSM Eric Bösel 18-24 mån T SG1, Svensk Segrarinna
  Bizmarks Hof Iris SSM Eric Bösel Bruksklass T LH V3
Utpräglad, släpper
  Bizmarks Hof Elaine SSM Eric Bösel Bruksklass T VA1, Svensk Segrarinna.
Utpräglad, släpper
  Bizmarks Hof Emma SSM Eric Bösel Bruksklass T V4
Utpräglad, släpper
  Bizmarks Hof Elvira SSM Eric Bösel Bruksklass T V8
Utpräglad, släpper
  Bizmarks Hof Eskil SSM Torsten Kopp Bruksklass H VA2, Svensk Vice Segrare.
Utpräglad, släpper
           
           
2022-07-21 Bizmarks Hof Lars Belgisk Segrarutställning Bernd Weber Bruksklass H VA4
           
           
2022-07-17 Bizmarks Hof Lars Nastätten Christoph Ludwig Bruksklass H V2 (efter sin pappa)
           
           
2022-07-10 Bizmarks Hof Iris Flen Anders Svensson Lydnadsklass 2 1:a pris, 2:a plats
           
           
2022-07-10 Bizmarks Hof Emma Sk Solsta Mats Höglund Avelskorning Godkänd
Bizmarks Hof Eskil Sk Solsta Mats Höglund Avelskorning Godkänd
           
           
2022-07-09 Bizmarks Hof Iris Flen Ola Hansson Lydnadsklass 2 1:a pris,  LD2
           
           
2022-07-09 Bizmarks Hof Emma Tvååker   Bruksklass T 1:a, Excellent, Ck, Cert, CACIB, BIR, SeUCH
           
           
2022-07-08 Bizmarks Hof Emma Tvååker Sonny Ström Bruksklass T 1:a, Excellent, Ck, Cert, BIR
           
           
2022-07-03 Bizmarks Hof Valter Sk Hagatorp Mats Höglund 4-6 mån H 1:a, Excellent, HP, BIM
Bizmarks Hof Vacker Sk Hagatorp Mats Höglund 4-6 mån T 1:a, Excellent, HP, BIR
Bizmarks Hof Viola Sk Hagatorp Mats Höglund 4-6 mån T 5:a, Excellent, HP
Bizmarks Hof Emma Sk Hagatorp Mats Höglund Bruksklass T 1:a, Excellent, CK, Cert
Bizmarks Hof Judith Sk Hagatorp Mats Höglund Bruksklass T LH 1:a, Excellent, CK, Cert, SeUCH
Bizmarks Hof Elaine Sk Hagatorp Mats Höglund Championklass T 1:a, Excellent, BIM
           
           
2022-07-02 Bizmarks Hof Lars Tyskland Christoph Ludwig Avelskorning Godkänd
           
           
2022-07-02 Bizmarks Hof Viggo Sk Höglandet Harald Hohman 4-6 mån H L+1, BIM
Bizmarks Hof Viola Sk Höglandet Harald Hohman 4-6 mån T L+4
  Bizmarks Hof Rigmor Sk Höglandet Harald Hohman 12-18 mån T SG3
Bizmarks Hof Perla Sk Höglandet Harald Hohman 18-24 mån T SG1, Btkl2
Bizmarks Hof Elaine Sk Höglandet Harald Hohman Bruksklass T V1, BIR, SSV
Bizmarks Hof Judith Sk Höglandet Harald Hohman Bruksklass T LH V1, BIR
           
           
2022-06-26 Bizmarks Hof Linus Romsdal, Norge Roland Fors Öppenklass 2:a med Excellent & CK
           
           
2022-06-18 Bizmarks Hof Vivianne Estlänsk Segrarutställning Nikolaus Messler 4-6 mån T VV1 & Estlänsk Segrarinna
Bizmarks Hof Thea Estlänsk Segrarutställning Nikolaus Messler 6-9 mån T VV3
           
           
2022-06-18 Bizmarks Hof Perla Sk Motala Mats Höglund 18-24 mån T SG2
           
           
2022-06-11 Bizmarks Hof Vilhelm Sd Sörmland "Ankan" Edoff 4-6 mån H 1:a, Excellent, HP
  Bizmarks Hof Vivianne Sd Sörmland "Ankan" Edoff 4-6 mån T 1:a, Excellent, HP, BIM
  Bizmarks Hof Regina Sd Sörmland "Ankan" Edoff 9-18 mån T LH 1:a, Excellent
  Bizmarks Hof Thea Sd Sörmland "Ankan" Edoff 9-18 mån T 1:a, Excellent
  Bizmarks Hof Oompa-Loompa Sd Sörmland "Ankan" Edoff 18-24 mån T LH 1:a, Excellent, CK
  Bizmarks Hof Oktavia Sd Sörmland "Ankan" Edoff 18-24 mån T 1:a, Excellent, CK
  Bizmarks Hof Ludvig Sd Sörmland "Ankan" Edoff Bruksklass H 1:a, Excellent, CK, Cert BIM
  Bizmarks Hof Judith Sd Sörmland "Ankan" Edoff Bruksklass T LH 1:a, Excellent, CK, Cert, BIR
  Bizmarks Hof Elaine Sd Sörmland "Ankan" Edoff Bruksklass T 1:a, Excellent, CK, Cert, BIR, SeUch
  Uppfödar-grupp Sd Sörmland "Ankan" Edoff 4 fäder, 3 mödrar. 1:a, HP
           
           
2022-06-06 Bizmarks Hof Ida SBK Roslagen Nina Karlsdotter Bruksklass T 1:a, Excellent, Cert
           
           
2022-06-04 Bizmarks Hof Linus Nordenfjeldske Svein Egil Vagle Öppenklass H SG1
           
           
2022-06-04 Bizmarks Hof Viggo Lövhagen, Salem Nikolaus Messler 4-6 mån H L+1
Gala Zehad Odin Lövhagen, Salem Nikolaus Messler 6-9 mån H L+2
Bizmarks Hof Thorleif Lövhagen, Salem Nikolaus Messler 6-9 mån H LH L+2
Bizmarks Hof Rut Lövhagen, Salem Nikolaus Messler 12-18 mån T SG1
Bizmarks Hof Regina Lövhagen, Salem Nikolaus Messler 12-18 mån T LH SG3
  Bizmarks Hof Sören Lövhagen, Salem Nikolaus Messler 12-18 mån H SG1
  Bizmarks Hof Perla Lövhagen, Salem Nikolaus Messler 18-24 mån T SG3
  Bizmarks Hof Oompa-Loompa Lövhagen, Salem Nikolaus Messler 18-24 mån T LH SG1
  Bizmarks Hof Elvira Lövhagen, Salem Nikolaus Messler Bruksklass T V3
  Bizmarks Hof Emma Lövhagen, Salem Nikolaus Messler Bruksklass T SG1
  Bizmarks Hof Judith Lövhagen, Salem Nikolaus Messler Bruksklass T LH V1, Btkl1, BIR, SSV
           
           
2022-05-28 Bizmarks Hof Ida Skk Gimo Arvid Göransson Bruksklass T 1:a, Excellent, Btk2, Cert, Cacib
           
           
2022-05-26 Bizmarks Hof Lars Kaiserslautern, Tyskland Dirk Scheerer Bruksklass H V1
           
           
2022-05-21 Bizmarks Hof Thorleif Sk Lövsättra Tom Kankkonen 6-9 mån H LH 1:a, Excellent, HP, BIR
  Bizmarks Hof Sören Sk Lövsättra Tom Kankkonen 9-18 mån H 2:a, Excellent
  Bizmarks Hof Rigmor Sk Lövsättra Tom Kankkonen 9-18 mån T 1:a, Excellent, CK, Btk3
  Bizmarks Hof Regina Sk Lövsättra Tom Kankkonen 9-18 mån T LH 1:a, Excellent, CK, Btk2
  Bizmarks Hof Oktavia Sk Lövsättra Tom Kankkonen 15-24 mån T 1:a, Excellent, CK, Btk2
  Bizmarks Hof Perla Sk Lövsättra Tom Kankkonen 15-24 mån T 3:a, Excellent
  Bizmarks Hof Ludvig Sk Lövsättra Tom Kankkonen Bruksklass H 2:a, Excellent, CK, Bhk2
  Bizmarks Hof Elaine Sk Lövsättra Tom Kankkonen Bruksklass T 1:a, Excellent, CK Btk1, Cert, BIM
  Bizmarks Hof Judith Sk Lövsättra Tom Kankkonen Bruksklass T LH 1:a, Excellent, CK Btk1, Cert, BIR
  Bizmarks Hof Iris Sk Lövsättra Tom Kankkonen Bruksklass T LH 2:a, Very Good
           
           
2022-05-15 Bizmarks Hof Linus Norge BH/VT Godkänd
           
           
2022-05-14 Bizmarks Hof Emma Sk Lövsättra IGP1 Klar för IGP2
           
           
2022-05-08 Bizmarks Hof Thea SPL- Tampere Richard Brauch 6-9 m Tikar L+2
Gala Zehad Odin SPL- Tampere Richard Brauch 6-9 m Hanar L+1
2022-05-07 Bizmarks Hof Rut SPL- Tampere Richard Brauch 12-18 m Tikar SG2
Bizmarks Hof Regina SPL- Tampere Richard Brauch 12-18 m Tikar LH SG1
Bizmarks Hof Rolf SPL- Tampere Richard Brauch 12-18 m Hanar SG1
Bizmarks Hof Elaine SPL- Tampere Richard Brauch Bruksklass Tikar V1, Cert
Bizmarks Hof Judith SPL- Tampere Richard Brauch Bruksklass Tikar LH V1, Cert
           
           
2022-04-30 Bizmarks Hof Lars Tyskland   IGP2 Klar för IGP3
           
           
2022-04-24 Bizmarks Hof Lars Tyskland IGP1 Klar för IGP2
           
           
2022-04-24 Bizmarks Hof Iris Lydndsklass 2 1:a uppflyttad Elit
           
           
2022-04-24 Bizmarks Hof Ida Knivsta Bk Lkl Spår Godkänd
           
           
2022-04-18 Bizmarks Hof Judith OG Bellheim Bernd Weber Bruksklass Tik LH V1
           
           
2022-04-16 Bizmarks Hof Judith OG Pasewalk Franz-Peter Knaul Bruksklass Tik LH V1
           
           
2022-03-26 Gala Zehad Odin Högdalens Gård Fredrik Steen 4-6 m Hanar L+1, BIR valp
Bizmarks Hof Tove Högdalens Gård Fredrik Steen 6-9 m Tikar L+1
Bizmarks Hof Thorleif Högdalens Gård Fredrik Steen 6-9 m Hanar LH L+1, BIM valp LH
Bizmarks Hof Regina Högdalens Gård Fredrik Steen 9-12 m Tikar LH L+1
Bizmarks Hof Rut Högdalens Gård Fredrik Steen 9-12 m Tikar L+1, BIM valp
Bizmarks Hof Rolf Högdalens Gård Fredrik Steen 9-12 m Hanar L+1
  Bizmarks Hof Sören Högdalens Gård Fredrik Steen 9-12 m Hanar L+2
  Bizmarks Hof Perla Högdalens Gård Fredrik Steen 12-18 m Tikar SG1
  Bizmarks Hof Qicki Högdalens Gård Fredrik Steen 12-18 m Tikar SG2
  Bizmarks Hof Oompa-Loompa Högdalens Gård Fredrik Steen 18-24 m Tikar LH SG1
  Bizmarks Hof Oktavia Högdalens Gård Fredrik Steen 18-24 m Tikar SG1
  Bizmarks Hof Inger Högdalens Gård Fredrik Steen 24-36 m Tikar LH SG1
  Bizmarks Hof Ida Högdalens Gård Fredrik Steen 24-26 m Tikar SG1
  Bizmarks Hof Judith Högdalens Gård Fredrik Steen Brukhundsklass Tikar LH V1, BIR LH
  Bizmarks Hof Iris Högdalens Gård Fredrik Steen Brukhundsklass Tikar LH V2
  Bizmarks Hof Elaine Högdalens Gård Fredrik Steen Brukhundsklass Tikar V!, BIR
           
  Bizmarks Hof Högdalens Gård Fredrik Steen Uppfödargrupp Valp HP
  Bizmarks Hof Högdalens Gård Fredrik Steen Uppfödargrupp Vuxen HP
  Bizmarks Hof Högdalens Gård Fredrik Steen Uppfödargrupp Vuxen LH HP
           
  Bizmarks Hof Elaine Högdalens Gård Fredrik Steen Avelsgrupp Tik HP
  Bizmarks Hof Lars Högdalens Gård Fredrik Steen Avelsgrupp Hane HP
           
           
2021-12-18 Bizmarks Hof Regina Högdalens Gård Patrik Blomqvist 6-9 mån Tikar LH L+1, BIR
Bizmarks Hof Ragnhild Högdalens Gård Patrik Blomqvist 6-9 mån Tikar LH L+4
Bizmarks Hof Rigmor Högdalens Gård Patrik Blomqvist 6-9 mån Tikar L+1, SSVV
Bizmarks Hof Rolf Högdalens Gård Jan Nilsson 6-9 mån Hanar L+1, BIM, SSVV
  Bizmarks Hof Oompa-Loompa Högdalens Gård Jan Nilsson 12-18 mån Tikar LH SG1
  Bizmarks Hof Oktavia Högdalens Gård Jan Nilsson 12-18 mån Tikar SG1, BIM
  Bizmarks Hof Perla Högdalens Gård Jan Nilsson 12-18 mån Tikar SG3
  Bizmarks Hof Ida Högdalens Gård Jan Nilsson 24-36 mån Tikar SG2
  Bizmarks Hof Jesper Högdalens Gård Patrik Blomqvist 24-36 mån Hanar SG2
  Bizmarks Hof Judith Högdalens Gård Jan Nilsson Brukshundsklass Tikar LH V1, BIR
  Bizmarks Hof Elaine Högdalens Gård Jan Nilsson Brukshundsklass Tikar V1
  Bizmarks Hof Eskil Högdalens Gård Patrik Blomqvist Brukshundsklass Hanar V2
  Bizmarks Hof Allan Högdalens Gård Patrik Blomqvist Brukshundsklass Hanar V5
  Kranichzug Ulla Högdalens Gård Jan Nilsson Veteranklass Tikar V1
           
  Bizmarks Hof Högdalens Gård Jan Nilsson Uppfödargrupp
Vuxna
1:a med HP
  Bizmarks Hof Elaine Högdalens Gård Patrik Blomqvist Avelsklass HP
           
           
2021-11-27 Bizmarks Hof Elaine Sk Solsta Mats Höglund Avelskorning Godkänd
Bizmarks Hof Elvira Sk Solsta Mats Höglund Avelskorning Godkänd
Bizmarks Hof Judith Sk Solsta Mats Höglund Avelskorning Godkänd
Kranichzug Wroni Sk Solsta Mats Höglund Avelskorning Livstid Godkänd
           
           
2021-11-14 Bizmarks Hof Judith IGP1 Godkänd
Bizmarks Hof Liselott IGP1 Godkänd
           
           
2021-11-13 Bizmarks Hof Qicki Enköping 9-12 mån T 3:a, HP
           
           
2021-10-18 Bizmarks Hof Ida Knivsta Ann-Marie Gustavsson, Sven Erik Svensson Appellklass Spår Uppflyttad
           
           
2021-10-09 Bizmarks Hof Elaine Hölö Ola Hansson UHP Godkänd
           
           
2021-10-03 Bizmarks Hof Rigmor Eksjö Michael Lumby 4-6 mån T L+1, BIR valp
Bizmarks Hof Ragnhild Eksjö Michael Lumby 4-6 mån T LH L+1 
           
           
2021-10-02 Bizmarks Hof Rolf Eksjö Peter Schorling 4-6 mån H L+1, BIR valp
           
           
2021-09-19 Bizmarks Hof Qicki Sandviken 6-9 mån T 1:a, HP, Bästa valp
           
           
2021-09-18 Bizmarks Hof Rolf Sk Enköping Larsa Nielsen 4-6 mån H VV1, BIR valp
  Bizmarks Hof Oompa-Loompa Sk Enköping Larsa Nielsen 12-18 m T LH SG2
Bizmarks Hof Oktavia Sk Enköping Larsa Nielsen 12-18 mån T SG1, BIM vuxen
Bizmarks Hof Elvira Sk Enköping Larsa Nielsen Brukshundsklass T V1
           
           
2021-09-12 Bizmarks Hof Allan Umeå Brukshundsklass H 1:a, BIR, Cert, BIS1 Bruks, BIS 2 samt blev SEUCH
           
           
2021-09-12 Bizmarks Hof Josefin Örebro Öppenklass (inoff) 1:a, HP, BIR
           
           
2021-09-11 Bizmarks Hof Allan Umeå Brukshundsklass H 1:a, BIR, Cert, BIS2 Bruks, BIS 4
           
           
2021-09-05 Bizmarks Hof Lars BSZS-21 Richard Brauch 18-24 m H SG3
           
           
2021-08-29 Bizmarks Hof Judith     BH/VT Godkänd
  Bizmarks Hof Liselott     BH/VT Godkänd
           
           
2021-08-22 Bizmarks Hof Ida Enköping Mikael Åkesson/ P-O Andersson Appellklass Spår Godkänd
           
           
2021-08-16 Bizmarks Hof Iris Botkyrka Bk Bengt Syrén / Catrin Englund Lägre klass Spår Uppflyttad
Högreklass
           
           
2021-08-15 Bizmarks Hof Ida Knivsta Marita Berg Startklass Lydnad Uppflyttad
Championat
LD Startklass
  Bizmarks Hof Ida Knivsta Agneta Fast Startklass Lydnad Uppflyttad
           
           
2021-08-08 Bizmarks Hof Lars Nastätten
Tyskland
Richard Brauch JHKR SG1
           
           
2021-08-07 Bizmarks Hof Lars Gros-Zimmern,Tyskland Mandy Menzel JHKR SG2
           
           
2021-08-07 Bizmarks Hof Ida Östhammar Marita Berg Startklass Lydnad Uppflyttad
           
           
2021-07-21 Bizmarks Hof Ida Sala Maivor Nyberg Startklass Lydnad Godkänd
           
           
2021-07-17 Bizmarks Hof Ida Salem Jan Nilsson Exteriörbeskrivning Godkänd
  Bizmarks Hof Iris Salem Jan Nilsson Exteriörbeskrivning Godkänd
  Bizmarks Hof Karin Salem Jan Nilsson Exteriörbeskrivning Godkänd
           
           
2021-07-16 Bizmarks Hof Perla Norsk Vinner Oddbjörn Winther 9-12 mån T VV6
           
           
2021-07-10 Bizmarks Hof Ida Norrtälje Per-Olof Andersson Startklass Lydnad Godkänd
           
           
2021-07-04 Bizmarks Hof Lars Fulda, Tyskland Richard Brauch JHKL R SG1
           
           
2021-07-04 Bizmarks Hof Iris SSBK Jarmo Heiskanen IFHV Godkänd
           
           
2021-07-03 Bizmarks Hof Iris Gamleby Sandra Jansson Lydnadskl 1 Uppflyttad
           
           
2021-07-02 Bizmarks Hof Iris Gamleby Annelie Henriksson Lydnadskl 1 Uppflyttad
           
           
2021-06-12 Bizmarks Hof Iris Oxelösund Ola Hansson Lydnadskl 1 - - -
           
           
2020-11-08 Bizmarks Hof Iris SSBK Jarmo Heiskanen BH / VT Godkänd
           
           
2020-10-04 Bizmarks Hof Nathalie Forshaga Ann-Sofie Karlsson 9-12 m LH 1:a, HP, BIR, BIS4
           
           
2020-10-03 Bizmarks Hof Ebba Salem   BH / VT Godkänd
           
           
2020-09-26 Bizmarks Hof Josefin Norbergs LKK Märta Brandts Vuxenklass LH 1:a, HP, BIR
           
           
2020-09-13 Bizmarks Hof Nathalie Kristinehamn BK Bo Paulsson 4-9 mån LH 1:a, HP, BIR valp
  Bizmarks Hof Josefin Kristinehamn BK Bo Paulsson Vuxenklass LH 1:a, HP, BIR, BIG1
           
           
2020-09-12 Bizmarks Hof Josefin Lillkyrka Susan Segersten Juniorklass 1:a, HP, BIR,BIG1 Junior, BIS 4 Junior
           
           
2020-09-06 Bizmarks Hof Iris Ösmo Mikael Hjort / Maria Skogsberg Appellklass Spår Uppflyttad Lägreklass
           
           
2020-09-05 Bizmarks Hof Elvira Sk Umeå Jenny Höglund, Mikael Pounu IGP1 Godkänd
           
           
2020-09-05 Bizmarks Hof Josefin Örebro Gunilla Svensson Vuxenklass HP, BIR, BIG3
           
           
2020-08-22 Bizmarks Hof Iris Haninge Mikael Hjort Startklass Lydnad Uppflyttad
Championat
LD Startklass
           
           
2020-08-19 Bizmarks Hof Iris Farsta Mats Johansson Startklass Lydnad Uppflyttad
           
           
2020-08-16 Bizmarks Hof Nathalie Kil Maus Olsen Johansson 6-9 mån LH 1:a, HP, BIR
           
           
2020-08-15 Bizmarks Hof Josefin Karlstad Mats Höglund Exteriör beskrivning Godkänd
           
           
2020-07-27 Bizmarks Hof Nathalie Karlskoga   6-9 mån LH 1:a, HP, BIM
  Bizmarks Hof Josefin Karlskoga   Vuxen klass 1:a, HP, BIR
           
           
2020-07-22 Bizmarks Hof Elvira SSBK Ola Hansson UHP Godkänd
           
           
2020-07-19 Bizmarks Hof Eskil SSBK Fredrik Steen IGP1 Godkänd
           
           
2020-07-15 Bizmarks Hof Elvira SSBK Fredrik Steen BH / VT Godkänd
           
           
2020-07-11 Bizmarks Hof Linus Norge Oddbjörn Winter 6-9 mån H L+2
           
           
2020-06-28 Bizmarks Hof Edgar SSBK Jan Nilsson IGP1 Godkänd
           
           
2020-06-21 Bizmarks Hof Linus Avd Möre & Romsdal Johnny Johnsen 6-9 mån H L+1
           
           
2020-06-13 Bizmarks Hof Iris Upplands Väsby Marita Berg Startklass Lydnad Uppflyttad
           
           
2020-03-08 Bizmarks Hof Harriet Finland Dirk Gabriel 9-12 mån T L+3
           
           
2020-03-07 Bizmarks Hof Ida Gästriksland KK Pernilla Wallin 9-12 mån T 1:a, HP, BIR valp
           
           
2020-02-23 Bizmarks Hof Josefin Vårgårda Linda Ulriksen 6-9 mån T LH 1:a, HP, BIR, BIG1, BIS4
           
           
2020-02-22 Bizmarks Hof Josefin Degerfors Cecilia Benjaminsson 4-9 mån T LH 1:a, HP, BIR, BIG1
           
           
2019-12-28 Bizmarks Hof Josefin Vårgårda Lisa Molin 6-9 mån T LH 1:a, HP, BIR
  Bizmarks Hof Ida Vårgårda Lisa Molin 6-9 mån T 1:a, HP, BIR
           
           
2019-12-28 Bizmarks Hof Julia Eskilstuna   6-9 mån T 1:a, HP, BIR, BIG4
           
           
2019-12-14 Bizmarks Hof Elaine Stora Stockholm Fredrik Steen Unghundsklass 1:a, CK, BIR, CERT, Nordiskt CERT, Nordisk Vinnare
  Kranichzug Ulla Stora Stockholm Fredrik Steen Veteranklass 1:a, CK, Bästa Veteran, Nordisk Vinnare Veteran
           
           
2019-11-30 Bizmarks Hof Josefin Arvika Johan Andersson 4-6 mån T LH 1:a, HP, BIR, BIG2
           
           
2019-11-23 Bizmarks Hof Josefin Eskilstuna Torbjörn Skaar 4-6 mån T LH 1:a, HP, BIR, BIG4
  Bizmarks Hof Ida Eskilstuna Torbjörn Skaar 6-9 mån T 1:a, HP, BIR, BIG3
           
           
2019-11-16 Bizmarks Hof Josefin Mantorp Annelie Karlsson 4-6 mån T LH 1:a, HP, BIR, BIG3
           
           
2019-11-10 Bizmarks Hof Ida Enköping   4-6 mån T 1:a, HP, BIR
           
           
2019-11-02 Bizmarks Hof Edgar Gotland Robert Jönsson BH prov Godkänd
           
           
2019-10-27 Bizmarks Hof Ida Köping   4-6 mån T 1:a, HP, BIR
  Bizmarks Hof Josefin Köping   4-6 mån T LH 1.a, HP, BIR, BIG2
           
           
2019-10-27 Bizmarks Hof Allan Kramfors Sonny Ström Brukshundsklass 1.a, CERT, BIR, BIS2
           
           
2019-09-29 Bizmarks Hof Allan Umeå   IGP 1 Godkänd
           
           
2019-09-29 Bizmarks Hof Iris SSBK Mikael Magnerholt 4-6 mån T LH 1:a, HP, BIR, BIG4
           
           
2019-09-22 Bizmarks Hof Iris Eskilstuna Mats Lindborg 4-6 mån T 1:a, BIR, BIS3
           
           
2019-09-21 Bizmarks Hof Hedvig Sk Enköping Lars Nielsen 4-6 mån T L+2
  Bizmarks Hof Ida Sk Enköping Lars Nielsen 4-6 mån T L+5
  Bizmarks Hof Elaine Sk Enköping Lars Nielsen 18-24 mån T SG1, BIR
           
           
2019-09-21 Bizmarks Hof Christin Etelä-Uusimaa Alastair Hendersson 18-24 mån T SG1
  Bizmarks Hof Charlotte Etelä-Uusimaa Alastair Hendersson 18-24 mån T SG2
           
           
2019-09-08 Bizmarks Hof Elaine BSZS 2019 Jürgen Maibüchen 18-24 mån T SG35
           
           
2019-07-28 Bizmarks Hof Edgar SSM 2019 Frank Goldlust 18-24 mån H SG8
  Bizmarks Hof Elvira SSM 2019 Dirk Gabriel 18-24 mån T SG4
  Bizmarks Hof Andrea SSM 2019 Dirk Gabriel 24-36 mån LH SG4
  Kraichzug Wroni SSM 2019 Dirk Gabriel Brukshundsklass T VA3
           
           
2019-07-17 Bizmarks Hof Elaine Belgisk Segrar Uts. Jürgen Maibüchen 18-24 mån T SG5
           
           
2019-06-23 Bizmarks Hof Elaine D-Worms Jürgen Maibüchen 12-18 mån T SG3
           
           
2019-06-16 Bizmarks Hof Elvira Sk Motala Mats Höglund 12-18 mån T SG1
  Bizmarks Hof Eskil Sk Motala Mats Höglund 12-18 mån H SG3
  Kranichzug Wroni Sk Motala Mats Höglund Brukshundsklass V1, BIM
           
           
2019-06-08 Bizmarks Hof Edgar Salem Ulrika Barck 12-18 mån H SG2
  Bizmarks Hof Elvira Salem Ulrika Barck 12-18 mån T SG2
  Bizmarks Hof Ebba Salem Ulrika Barck 12-18 mån T SG4
  Yvonne Splitberg Salem Ulrika Barck Brukshundklass V1, BIR
           
           
2019-06-02 Bizmarks Hof Elvira Degerberga Nancy Herms 12-18 mån T SG4
  Bizmarks Hof Andrea Degerberga Nancy Herms Övergångsklass SG1, BIM
           
           
2019-06-02 Bizmarks Hof Elaine D-Bischofsheim Dirk Gabriel 12-18 mån T SG2
           
           
2019-06-01 Bizmarks Hof Andrea Degerberga Patrik Blomqvist Övergångsklass SG2
           
           
2019-05-30 Bizmarks Hof Elaine D-Arnsberg Norbert Scharschmidt 12-18 mån T SG3
           
           
2019-05-29 Bizmarks Hof Emma Gimo   9-18 m T  1:a, CK, 3:a Btkl
           
           
2019-04-27 Bizmarks Hof Eskil SSBK Jan Nilsson BH prov Godkänd
           
           
2019-04-27 Bizmarks Hof Andrea Sk Habo Fritz Bennebeck Övergångsklass SG1
           
           
2019-02-02 Bizmarks Hof Edgar Veda Ulrika Barck 9-18 m H SG1, CK
  Bizmarks Hof Emma Veda Ulrika Barck 9-18 m T SG2, CK
  Yvonne Splitberg Veda Ulrika Barck Bruksklass T V1, Cert, BIR
           
           
2019-01-26 Bizmarks Hof Andrea Varberg Jochen Prall Övergångsklass L SG1, BIR
           
           
2018-10-13 Bizmarks Hof Elvira Sk Habo Dirk Gabriel 6-9 m T VV4
           
           
2018-09-30 Bizmarks Hof Allan Sollefteå   BH Prov Godkänd
           
           
2018-09-29 Bizmarks Hof Agda Sk Västra Ulrika Barck 18-24 m T SG1
           
           
2018-09-23 Bizmarks Hof Andrea Sk Enköping Anders Eriksson 15-24 m T LH SG1, BIR
           
           
2018-09-23 Bizmarks Hof Emma Ljusdals BK Nils Molin 6-9 mån T L+1, BIR, BIS1
           
           
2018-09-22 Bizmarks Hof Emma Sveg Yvonne Brink 6-9 mån T L+1, BIR, BIS2
           
           
2018-08-12 Bizmarks Hof Eskil Skellefteå Tom Kankonen 6-9 mån H L+1, BIM
  Bizmarks Hof Allan Skellefteå Tom Kankonen 18-24 mån H SG1, Bhkl2
           
           
2018-07-27 Bizmarks Hof Folke SSM Anders Eriksson 4-6 mån H Svensk Segrare
  Bizmarks Hof Fritz SSM Anders Eriksson 4-6 mån H L+9
  Bizmarks Hof Eskil SSM Anders Eriksson 6-9 mån H Vice Segrare
  Bizmarks Hof Elaine SSM Jan Nilssson 6-9 mån T L+3
  Bizmarks Hof Emma SSM Jan Nilssson 6-9 mån T L+4
2018-07-29 Bizmarks Hof Andea SSM Wolfgang Hasgall 18-24 mån T LH Vice Segrarinna
  Bizmarks Hof Allan SSM Richard Brauch 18-24 mån H SG6
  Bizmarks Hof Alice SSM Wolfgang Hasgall 18-24 mån T SG7
           
           
2018-06-10 Bizmarks Hof Eskil Sk Umeå Fredrik Steen 4-6 mån H L+1, BIR
  Bizmarks Hof Allan Sk Umeå Fredrik Steen 18-24 mån H SG2
           
           
2018-06-08 Bizmarks Hof Christin Finland Sieger Tytti Luoto 6-9 mån T Vice Segrarinna
  Bizmarks Hof Charlotte Finland Sieger Tytti Luoto 6-9 mån T L+4
           
           
2018-06-03 Bizmarks Hof Andrea Degerberga Larsa Nielsen 18-24 mån T LH SG1, BIM
  Bizmarks Hof Elvira Degerberga Larsa Nielsen 4-6 mån T L+4
           
           
2018-06-02 Bizmarks Hof Andrea Degerberga Uwe Sprenger 18-24 mån T LH SG1, BIR
  Bizmarks Hof Agda Degerberga Uwe Sprenger 18-24 mån T SG6
  Bizmarks Hof Elaine Degerberga Uwe Sprenger 4-6 mån T L+3
           
           
2018-05-26 Bizmarks Hof Emma Sk Lövsättra Leif Einarsson 4-6 mån T L+1, BIM
  Bizmarks Hof Elvira Sk Lövsättra Leif Einarsson 4-6 mån T L+3
           
           
2018-05-05 Bizmarks Hof Christin Estland Sieger Wolfgang Lauber 4-6 mån T L+1
           
           
2018-04-22 Bizmarks Hof Andrea Sk Habo Björn Lundeberget 12-18 mån T LH SG3
           
           
2017-09-18 Bizmarks Hof Allan Umeå   9-18 mån H SG1, BIR, BIS3
           
           
2017-09-18 Kranichzug Ulla Sk Enköping Jürgen Maibuchen Brukshundsklass V1, Cert, BIR, SUCH
           
           
2017-09-09 Bizmarks Hof Agda Uddevalla Ulrika Barck 9-12 mån T L+2
           
           
2017-07-28 Bizmarks Hof Alice  SSM Ulrika Barck 6-9 mån T L+1
  Bizmarks Hof Andrea SSM Roland Fors 6-9 mån T LH L+2
  Bizmarks Hof Astrid SSM Ulrika Barck 6-9 mån T L+3
  Bizmarks Hof Allan SSM Fredrik Steen 6-9 mån H L+4
  Bizmarks Hof Agda SSM Ulrika Barck 6-9 mån T L+5
           
           
2017-07-14 Bizmarks Hof Andrea Nybro BK   6-9 mån T LH L+1, BIR
           
           
2017-07-02 Bizmarks Hof Alice Sk Hagatorp Harald Hohmann 6-9 mån T L+1, BIM, SSVV
  Kranichzug Ulla Sk Hagatorp Harald Hohmann Brukshundsklass V1, CERT, BIM
           
           
2017-06-11 Bizmarks Hof Andrea Kalmar BK Morten Nilsen 6-9 mån LH L+1, BIR, BIS4
  Bizmarks Hof Astrid Kalmar BK Morten Nilsen 6-9 mån T L+1, BIR, BIS1
           
           
2017-06-04 Bizmarks Hof Alice Degerberga Larsa Nielsen 6-9 mån T L+1, Btkl2
  Bizmarks Hof Andrea Degerberga Larsa Nielsen 6-9 mån LH L+1, BIR, SSVV
  Kranichzug Ulla Degerberga Larsa Nielsen Brukshundsklass V1, BIR, SSV
           
           
2017-05-25 Bizmarks Hof Alice Sk Hagatorp Morten Nilsen 6-9 mån T L+1, BIR
  Bizmarks Hof Andrea Sk Hagatorp Morten Nilsen 6-9 mån LH L+1, Btkl2
  Yvonne Splitberg Sk Hagatorp Morten Nilsen 18-24 m T SG2
  Kranichzug Ulla Sk Hagatorp Morten Nilsen Brukshundsklass V1, BIR
           
           
2017-05-21 Bizmarks Hof Andrea NordSkånska KK   6-9 mån LH 1:a, BIR
           
           
2017-05-13 Bizmarks Hof Astrid Sd Sörmland Lars Nielsen 6-9 mån T L+1, BIM, SSVV
           
           
2017-05-12 Bizmarks Hof Andrea Nybro BK   4-6 mån LH L+1, HP, BIR
           
           
2017-05-06 Bizmarks Hof Arvid Timrå BK   4-6 mån H L+1, BIR
           
           
2017-04-29 Bizmarks Hof Allan Sk Lövsättra Karl Heinz Zygato 4-6 mån H L+1, BH2
  Bizmarks Hof Astrid Sk Lövsättra Karl Heinz Zygato 4-6 mån T L+1, BIM
Bizmarks Hof Andrea Sk Lövsättra Karl Heinz Zygato 4-6 mån LH L+1, BIR
           
           
2017-04-22 Bizmarks Hof Astrid Sk Habo Leif Einarsson 4-6 mån T L+1, BIR
  Bizmarks Hof Andrea Sk Habo Åke Imland 4-6 mån LH L+2
           
           
2016-09-18 Yvonne Splitberg Sk Enköping Norbert Scharschmidt 9-18 mån T SG1, BIR
           
           
2016-08-21 Yvonne Splitberg Sd Sörmland Mats Höglund 9-12 mån T L+1, BIR valp
  Ziegerkamp Nils Sd Sörmland Mats Höglund 18-24 mån H SG1
           
           
2016-08-07 Kranichzug Ulla Södertälje BK Morten Nilsen Brukshundsklass V1, CERT, BIS1
  Ziegerkamp Nils Södertälje BK Morten Nilsen 18-24 mån H SG1, BIM
Yvonne Splitberg Södertälje BK Morten Nilsen 9-18 mån T SG1, BIR
           
           
2016-07-31 Kranichzug Ulla SSM Karl-Heinz Gladbach Brukshundsklass VA1
  Ziegerkamp Nils SSM Harald Hohmann 18-24 mån H SG7
2016-07-29 Yvonne Splitberg SSM Patric Blomqvist 9-12 mån T L+5
           
           
2015-09-20 Ziegerkamp Nils Sk Enköping Karl-Heinz Gladbach 9-18 mån H SG1, BIR
           
           
2015-07-24 Ziegerkamp Nils SSM Ann-Chatrin Edoff 9-12 mån H L+1
           
           
2015-06-06 Ziegerkamp Nils Sk Motala Jan Nilsson 6-9 mån H L+1, BIR valp
  Kranichzug Ulla Sk Motala Jan Nilsson Brukshundsklass V1, BIR
           
           
2014-07-27 Kranichzug Börje SSM 18-24 mån H SG2
           
           
2014-06-29 Kranichug Karin Örebro Karl-Heinz Gladbach 6-9 mån T L+1
  Kranichzug Desiré Örebro Karl-Heinz Gladbach 18-24 mån T SG1, CK, BIM
           
           
2014-04-26 Kranichzug Karin Sk Habo Fredrik Steen 4-6 mån T L+2
           
           
2013-09-22 Kranichzug Desire Sk Enköping Marco Ossman 9-15 mån T 1:1, CK, Btkl 3
           
           
2013-09-01 Kranichzug Ulla BSZS, Kassel Dieter Nitschke 18-24 mån T SG10
           
           
2013-07-28 Kranichzug Ulla Borken, Kassel Dieter Nitschke 18-24 mån T SG2
           
           
2013-07-26 Kranichzug Desire SSM Mats Höglund 6-9 mån T L+2
  Ziegerkamp Lyone SSM Mats Höglund 6-9 mån T L+4
           
           
2013-07-13 Kranichzug Ulla Holland Sieger   18-24 mån T SG 1
           
           
2013-06-30 Ziegerkamp Lyone Sk Hagatorp Tom Kankkonen 6-9 mån T L+1, BIR
           
           
2013-06-16 Kranichzug Ulla Finland Sieger Wolfgang Lauber 18-24 mån T SG 1
           
           
2013-06-14 Ziegerkamp Lyone Finland Sieger Kimi Baggström 4-6 mån T L+1
  Kranichzug Barbie Finland Sieger Kimi Baggström 9-12 mån T L+1
           
           
2013-06-01 Kranichzug Ulla OG Bruchhausen Richard Brauch 12-18 mån T SG1
           
           
2013-05-25 Kranichzug Desire SK Lövsättra Rüdiger May 4-6 mån T L+1, BIM
Ziegerkamp Lyone SK Lövsättra Rüdiger May 4-6 mån T L+2
           
           
2012-06-08 Kranichzug Ulla Finland Sieger Tom Kankkonen 5-6 mån T L+1
  Kranichzug Ulli Finland Sieger Erkki Läikke 5-6 mån H L+1
           
           
2012-05-06 Ziegerkamp Han e`ball Estland Sieger Henning Setzer 12-18 mån H SG 4
           
           
2012-05-05 Kranichzug Ulla Estland Sieger Henning Setzer 4-6 mån T L+1
           
           
2012-02-06 Ziegerkamp Halle SD Stockholm Veda Torsten Kopp 9-18 mån T SG 3
           
           
2011-10-22 Ziegerkamp Halle SD Värmland Mats Höglund 9-12 mån T 1:1, Btk 2
           
           
2011-05-21 Ziegerkamp Han e`ball SBK Katrineholm Mats Höglund 6-8 mån H 1:1 HP, BIR, BIS 4
  Wally v Westervenn
 
SBK Katrineholm
 
Mats Höglund
 
Brukshundsklass
 
1:1 CK, CERT, BIM, BIS 1 (bruks)
           

För vidare information
 E-MAIL


Copyright Kennel Bizmarks Hof